Rozhovor s lídryní Změny 22 Janou Syrovátkovou

Rozhovor vznikl pro Ohlasy

Rozhovor s Janou Syrovátkovou, lídryní nového uskupení Změna22. Do veřejné debaty vstoupila profesí architektka jako členka Spolku za rozvoj architektury Boskovic (SRAB), ale posléze se rozhodla vstoupit do politiky a založila novou občanskou kandidátku.

Náš cíl jsou Boskovice, ne politika.

Ing. arch. Jana Syrovátková

Zbrusu nové politické uskupení Změna22 jde do boskovických komunálních voleb, na starostku za ně bude jako lídryně kandidovat architektka Jana Syrovátková. Nezávislé sdružení, které musí nejdříve ke kandidatuře posbírat podpisy voličů, představilo své hlavní tváře a body programu.

„Změnu22 jsem začala zakládat především kvůli tomu, že jsem viděla, že Boskovice stagnují a nerozvíjejí se tak, jak bychom si přáli. Proto jsem se rozhodla, že zkusím spojit aktivní lidi, kteří se o dění ve městě zajímají a ve svém životě něčeho dosáhli. Aby svojí zkušeností, odvahou a aktivitou pomohli dát městu směr,“ uvedla na tiskové konferenci Jana Syrovátková.


Otevřenost a komunikace je ve škole zásadní. Ať už ve vztahu učitele s rodičem anebo učitele s vedením.

Mgr. Kateřina Oujeská

Poslechněte si rozhovor s naší Kateřinou Oujeskou a její kolegyní Izabelou Štěpánkovou. Jak probíhala distanční výuka na školách?

Respektují rodiče žáků výuku pedagoga a jak vnímají postavení učitelské profese ve společnosti?


Jsem rozhodnutá vstoupit do politiky. Pokud chcete město opravdu změnit, nic jiného nezbývá.

Ing. arch. Jana Syrovátková

Rozhovor s Janou Syrovátkovou, která v Boskovicích zakládá novou nezávislou kandidátku. Z Boskovic pochází a před časem se do nich opět i s rodinou vrátila.

Jako architektka a projektová manažerka se začala nejprve angažovat profesně ve Spolku za rozvoj architektury Boskovic.

Nyní se rozhodla spolu s dalšími vytvořit v Boskovicích nové politické uskupení a kandidovat příští rok na podzim v komunálních volbách.